platforma blogowa portalu Gazeta Współczesna

Co tam panie w polityce (białostockiej)

Kononowicz, Zielony a od niedawna Opcja Społeczna. Cała trójka (trzech panów) to egzotyczna koalicja. Podobnie jak kiedyś PiS, LPR i Samoobrona. Gdybym miał przypisać każdego z tych trzech do którejś z partii to na pewno Krzysztof Kononowicz powinien trafić do PiS. Jego hasła: Nie będzie bandyctwa, nie będzie łachmanctwa, nie będzie niczego jak nic pasują do haseł ideowych Prawa i Sprawiedliwości.


Zielony bezapelacyjnie trafiłby do Samoobrony. Tak jak kiedyś Andrzej Lepper dowodził powstaniom rolniczym w Polsce i wysypywał zboże, tak zielony zalewa białostockie fora internetowe. Dodatkowo blokuje wszystko co możliwe, tak jak kiedyś ekipa Leppera kiedyś drogi i mównicę w Sejmie.

Opcja społeczna to dla wielu nieznany twór. Nawet ja nie pamiętam jak się nazywa jegomość, który tym kieruje. Wszak walczy on przywrócenie bazaru na Jurowieckiej. Przypomina więc LPR. Miasto bowiem chce by na Jurowieckiej powstała galeria handlowa a Opcja Społeczna chce przywrócenia rodzimego handlu.

Co wynika z białostockiej, egzotycznej koalicji? A no to, że w przyszłym roku będą wybory prezydenckie i samorządowe. Podejrzewam, że koalicja nie odpuści sobie tego by solidnie zaatakować ich wroga nr 1 – Tadeusza Truskolaskiego, prezydenta, który  działa mówiąc delikatnie nie po ich myśli. Być może, któryś z koalicjantów wystartuje na prezydenta. Stawiam na Kononowicza, o ile nie pochłonie go granie w filmach. Wszak zaczął od epizodu, ale kto wie, może zobaczymy go w przyszłości w M jak Miłość, Ojcu Mateuszu czy BrzydUli. Na Taniec z gwiazdami chyba jeszcze za wcześnie.

Oprócz egzotycznej koalicji przed 2010 rokiem obudził się dawno zapomniany, inny twór. UPR – na Podlasiu nie było o nim słychać od bardzo dawna. Ostatnio dostał szansę po tym jak w ręce dziennikarzy trafiły ulotki z propozycją likwidacji straży miejskiej. Ostatnio w tą propozycję włączył się cały chór zwolenników.

Ja też kiedyś byłem za, jednak zdanie zmieniłem. Dlatego, że jest wiele spraw, którymi policja się raczej nie zajmie a jak już to bardzo niechętnie – czytaj po długim czasie. Na przykład śpiące menele na ławkach, mandaty dla bałwanów, którzy nielegalnie parkują w centrum (Rynek Kościuszki, Suraska) blokując wysepkę do zawracania. Policji też nie uraczymy na imprezach miejskich. Zawsze znajdzie się jakiś …, który będzie chciał zrobić wiec polityczny z normalnej, kulturalnej imprezy. Mówię tutaj o incydencie z Zielonym, który na otwarciu wystawy wyjął megafon i zaczął truć o swoich przemyśleniach, tak jakby kogoś to interesowało w tamtym momencie. Nie zainteresujemy też policjantów informacją, że właśnie widzimy kogoś, kto wyszedł z psem. Pies nasrał na chodniku a jegomość sobie poszedł nie posprzątawszy.

Policja nie zajmuje się też nielegalnymi wysypiskami śmieci w Białymstoku. Tych trochę jest. Ich likwidacją a także szukaniem sprawcy zajmuje się straż miejska. Co więcej to oni są prawdziwymi ekologami a nie Zielony.

Kononowicz, Zielony, Opcja Społeczna, UPR – jest o nich głośno dlatego, że mamy sezon ogórkowy. Mam nadzieje, że mój wpis pokazał po co cała czwórka robi tyle hałasu. Miejmy nadzieję, że wkrótce po przynajmniej trzech pierwszych słuch zaginie już po wakacjach. Kononowicz może nie jest gorszy niż nowe logo Wschodzącego Białegostoku, jednak człowiek bardziej zostanie zapamiętany niż znaczek, dlatego powinniśmy zakończyć z taką promocją grodu nad Białą.

Ignorowanie zielonego i nie dyskutowanie z nim zniechęci go. Nikt mu nie będzie odpowiadać to wkrótce zorientuje się, że nikogo nie interesuje co ma do powiedzenia.

Pan Opcja Społeczna zniknie prawdopodobnie ze świadomości białostoczan w momencie nowego właściciela Placu Inwalidów.
Dlatego proponuję już zacząć zapominać o wakacyjnej, ogórkowej koalicji. A Zielonemu radzę, żeby wziął się wreszcie do roboty. Zamiast blokować wszystko, weź człowieku znajdź sobie kobietę (chyba że jesteś peda… gejem).  Znajdź normalną pracę i odczep się od miejskich inwestycji. Cytując jeden z tekstów z Misia – „Jak ci się nudzi to wyjedź. Na grzyby pojedź. Szlag mnie trafi. Tak jest to jest bardzo dobra koncepcja, niech pan jedzie na grzyby”.

Tosiek

17 komentarzy do “Co tam panie w polityce (białostockiej)”

 1. fan napisał(a):

  1. Współczesna ten felieton opisuje jako całą prawdę o zielonym. Fałsz. 2. UPR ma 100% rację o SM. Policja za te same fundusze zrobiłaby wszystko i lepiej i szybciej. Gdyby je miała :). Jednym słowem fałsz nr2. 3. Zielony, bo o nim miałem nadzieję przeczytać większą część, ma czasem rację, co warto byłoby zauważyć. Nie potrafi tych prawd przekazać w czytelny sposób, ale zarzucanie mu całkowitej demagogii to fałsz nr3.

 2. kibic napisał(a):

  dobry komentarz popieram

 3. zielony jest napisał(a):

  pajacem i tyle w temacie

 4. kra napisał(a):

  o Zielonym: osba ta wycygania kasę za nie blokowanie czegokolwiek – wiekszość płaci – są to sumki od 1000 tyś. zł wzwyż i wcale się z tym nie kryje. Temat dla służb.

 5. ok napisał(a):

  Nie rozumiem dlaczego autorzy tekstu w jednym rzędzie stawiają Kononowicza i Kosno z UPR? Rozumiem że można się nie zgadzać z ich poglądami, ale to jest partia która regularnie wystawia listy w wyborach i miała swoich przedstawicieli w parlamencie. Takie porównywanie UPR do Kononowicza nie przystoi jeżeli liczy się na poważną dyskusję (podobnie ten fragment o PiS-ie niczym ze „Szkła kontaktowego”).

 6. Tosiek napisał(a):

  Kogoś zabolało stawianie w jednym rzędzie UPR i Kononowicza. Racja – UPR ma 1% poparcia a Kononowicz 0%… może zaboleć. Napisałem tylko, że jest sezon ogórkowy i żeby nie to nikogo nie obchodziłoby co ma do powiedzenia UPR i Kononowicz, Zielony i Opcja Społeczna

 7. ok napisał(a):

  „Racja – UPR ma 1% poparcia a Kononowicz 0%… może zaboleć.” Wałęsa w ostatnich wyborach prezydenckich, w których startował, też miał 1% poparcia. Widzę że tu piszą demokraci pełną gębą – skoro ktoś ma 1% poparcia więc nie jest poważnym partnerem do rozmowy i można go wyśmiać. 🙂

 8. analityk napisał(a):

  Zestawianie UPR z Kononowiczem i Kosno, to skrajna niekompetencja autora i nieznajomość tego, o czym pisze. Nie wiesz szanowny Panie Autorze nic o UPR.

 9. Tosiek napisał(a):

  Oczywiście Janusz Korwin Mikke jest inny niż Kononowicz czy Kosno ale nie zmienia faktu, że jest politykiem egzotycznym

 10. Podlasie21wieku napisał(a):

  Za to ja wiem dużo o UPR. To jest po prostu PIS, który zmienia nazwę. UPR jesteście żałośni, a wasz Michalkiewicz prowadzi wykłady z ekonomii geriatrycznej. Kiedy odszedł A.T. Jędrzejewski zrobiły się z was straszne paniska. A naprawdę jesteście chamiska

 11. opcjaspoleczna.prv.pl napisał(a):

  O co chodzi z bazarem to proszę wejść na stronę http://www.kandydat.za.pl-o co chodzi z oboma pustymi bazarami. Popierwsze żadnej kolacji nie ma z nijakim Kononowiczem nie bardzo tez rozumiem skąd takie głupie gadki. przedstawiciel Opcji Społecznej pan Andrzej Pochylski.

 12. eM napisał(a):

  Przed felietonem powinna być adnotacja „Artykuł sponsorowany”. Wszyscy są be, tylko jedna platforma jest cacy. Na jakie stanowisko z nadania liczysz, Tosiek?

 13. Igrek napisał(a):

  Pitu-Pitu. Gadanie typowego czlowieka ktory sadzi, ze jesli oglada telewizje i ma jakieś wykształcenie to juz jest bystrym politologiem. Porównanie UPRu do pozostałej reszty, jak już (zapewne jacyś upeerowcy) inni zauwazyli jest zupelnie nierozsądne. A co do Policji to cały wywód jest do kosza. Bo Policja nie zajmuje się tymi sprawami tylko dlatego, że jest Straż Miejska. Gdyby Straż Miejską zlikwidować i przenieść jej kompetencje na Policję(odpowiednio ją przygotowując), te zadania również były by wypełniane. Menelami na ławkach tak samo mogą się zająć ludzie w mundurach POLICJA, jak i Straż Miejska. Po co zatem to drugie?

 14. Podlasie21wieku napisał(a):

  UPR rozkwita? postawiłeś na ściągalność składek?

 15. Bryku napisał(a):

  czeczet – ty sie w jakieś echo bawisz? 🙂 Czeczet ty to zrobiłeś się bufon i megaloman, całe szczęście że jesteś tylko nieszkodliwym idiotą

 16. yoonior napisał(a):

  Autorze tego textu! Nie wiesz, jak sie nazywa mózg, a raczej „muzg” Opcji Społecznej? Robert Kosowski, boxtan@wp.pl. Zachęcam do korespondencji z tym indywidum. Bezcenne!