platforma blogowa portalu Gazeta Współczesna

Wkurzają mnie menele z Malmeda

Z perspektywy gospodarki państwa, to nie marihuana i nie papierosy a wódka jest najbardziej szkodliwa. Dlaczego? Dowiesz się w tym tekście.

Temat legalizacji marihuany powraca co jakiś czas na usta polskich mediów a za nimi polskich obywateli. Niekiedy trawka rozpala do czerwoności, na przykład kiedy wyszło na jaw, że Donald Tusk sobie popalał w przeszłości. Minęło trochę czasu i o marihuanie zaczął mówić Minister Sprawiedliwości Andrzej Czuma.

Ja, natomiast zastanawiam się, dlaczego nasze prawo jest tak głupie pod tym względem. Nie słyszałem, aby ktoś był zmuszany do palenia marihuany. Do innych narkotyków i owszem, ale do zioła… nie sądzę. Skoro marnuje się swoje, własne, prywatne zdrowie, dla własnej potrzeby to dlaczego tego zakazywać? Szczególnie, że czerpać z tego można zysk a podobno jest kryzys.

Z drugiej strony państwo nie zakazuje palenia papierosów i picia alkoholu. I to i to jest także szkodliwe. Z perspektywy gospodarki państwa to wódka jest najbardziej szkodliwa. Nie słyszałem o sytuacji, że jakiś narkoman pobiera zasiłki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. A jeżeli chodzi o alkoholików, to wystarczy wybrać się na ulicę Malmeda 8 w Białymstoku, by się przekonać, gdzie idą pieniądze z naszych podatków. Tak, niestety … *w większości do kieszeni alkoholików, którzy po otrzymaniu pieniędzy idą do pobliskiego sklepu i kupują tanie bełty albo wódkę. Często jest też tak, że w oczekiwaniu na pieniądze nie jedna flaszka pod MOPS-em pęka.

Strasznie irytują mnie dwie rzeczy. Lokalna – że policja, która nagminnie zawraca głowę normalnym ludziom, którzy w nocy w parkach popijają towarzysko piwko, nie widzi menelów na Malmeda, którzy już od 6 rano siedzą nachlani pod MOPS-em i jeszcze piją alkohol.

Druga rzecz, która mnie irytuje to, że nikt nie widzi w tym problemu, że menele biorą zasiłki. Być może widzą to urzędnicy, ale nie chcą sobie tym zawracać głowy. Osoba, która chciałaby zapomnieć o problemie zbyłaby mnie argumentem, że nie da się sprawdzić kto jest alkoholikiem a kto nie. A ja uważam, że się da. Osoba, która staje w kolejkę po zasiłek ma być trzeźwa. Jeżeli od kogoś będzie czuć woń alkoholem to powinno to być równoznaczne z utratą prawa do zasiłku (po obowiązkowym przebadaniu).

Nie będzie tłumaczeń, że komuś mogło się zdarzyć. Bo rozumiem, że jak ktoś nie ma w życiu na chleb to czasem z tego wszystkiego człowiek chce się napić. Jednak, jeżeli ktoś nie jest alkoholikiem to nie przyjdzie nachlany z rana po pieniądze do MOPS-u. Bo będzie potrafił się powstrzymać… jak kierowca, który wsiada za kierownicę samochodu… normalny kierowca.

Myślę, że czas zmierzyć się z tym problemem. Panie Prezydencie, Premierze, Ministrowie, Parlamentarzyści… ktokolwiek, kto ma inicjatywę ustawodawczą w tym kraju. Zajmijcie się w końcu tym problemem. Sądzę, że nie dotyczy on tylko Białegostoku.

*Warto dodać, że na Malmeda 8 nie przychodzą tylko menele. Jest wiele potrzebujących rodzin, którym powinęła się noga w życiu. Nie ma w tych rodzinach problemu z alkoholem. O tych rodzinach nie ma ani słowa w powyższym tekście.

Tosiek

31 komentarzy do “Wkurzają mnie menele z Malmeda”

 1. demotywator napisał(a):

  demotywuje mnie ten wpis

 2. alinka napisał(a):

  strasznie mnie to tez denerwuje. Menel taki jeden z drugim moglby sie do roboty wziac. Do kopania rowow nawet

 3. menel napisał(a):

  ja nie mam problemu z alkoholem ja mam problem z pieniędzmi na alkohol, dlatego chodzę do MOPS-u

 4. asd123 napisał(a):

  Dąbrowa Górnicza ulica Hotelowa 3 – Blok w którym 80% ludzi to menele. Blok zamieszkują na koszt miasta, większość pieniędzy przepijają awanturując się często późno w nocy ( szczególnie latem ). Mogę się założyć, że są tysiące takich miejsc w Polsce, gdzie menele mieszkają i pija za darmo.

 5. kmx napisał(a):

  Do meneli nic nie mam, alkohol jest dla ludzi, do narkomanów, ćpunów czy tam jaraczy natomiast już mam.

 6. ja napisał(a):

  KMX, dorośnij. Bo na chwilę obecną mało o świecie wiesz..

 7. blazej napisał(a):

  Pamiętaj o tym że państwo zarabia krocie z akcyzy z alkoholu. Tak więc część tych pieniędzy które dostają owi menele wraca do kasy państwa, nawet spora część. Jeśli chodzi o zioło to tutaj sprawa wygląda inaczej, w tych zmianach o których mówiono w ostatnim czasie chodzi o to że będziesz mógł mieć niewielkie ilość na własny użytek i jeśli cię z nimi złapią i powiesz od kogo kupiłeś to nie zostaniesz ukarany. W takim przypadku państwo nic nie zarabia na akcyzie, bo trawa nie jest produkowana legalnie, w przeciwieństwie do alkoholu czy papierosów. Właśnie to jest główny powód dla którego nie można porównywać osób palących zioło z alkoholikami, pijak jest dla państwa lepszy bo daje zarobić z akcyzy, natomiast osoba paląca zioło nie;)

 8. lesiu napisał(a):

  wywalić meneli na bruk.potrzeba na nich drugiego hitlera,chłop by zrobił z nimi porządek

 9. Wojtek napisał(a):

  Niestety akcyza nie wystarcza nawet na polowe kosztów programu utrzymania w trzeźwości, alkoholicy to chorzy ludzie i nie powinno się im pomagac w piciu, może jedynie jakieś kupony na żywność jak w Stanach a nie kase!

 10. ja napisał(a):

  Nie chodzi tez o problem meneli. Niejedna osoba z zasilkow dobrze zyje. Do pracy im wiecznie sie nie oplaca iść bo za 1000zl nie beda pracowac, wiec biora zasilki, alimenty dochodza bo tak sobie „wykombinuja” i sie tak zbiera.

 11. Podlasie21wieku napisał(a):

  To są ludzie, a nie menele. ten artykuł obraza mój głęboki humanizm. To są nasi bliźni. Odwracając się od nich zabijasz w sobie cząstkę człowieczeństwa. Czy umiesz dostrzec w nim cżłowieka/???

 12. padr23 napisał(a):

  @Podlasie21wieku – mam nadzieje, ze kpisz. Trudno mi sobie z rana wyobrazic kogos o tak glupkowatych pogladach jakie opisales. Ja w nich juz nawet zwierzecia nie potrafie dostrzec.

 13. aco napisał(a):

  @Krystek uzależnienie od marihuany? Tego nie trzeba leczyć tylko zmieniać podejście ludzi, na 100% jest to tańsze niż terapia antyalkoholowa. PS. nie ma tu mowy o legalizacji innych narkotyków

 14. śćfu napisał(a):

  @Krystek Założę się, że taniej by wyszło leczyć ludzi naprawdę uzależnionych od narkotyków niżeli powsadzać miliony zdrowych osób, które sobie tylko zapaliły blanta (o zgrozo!) do więzień i marnować na to pieniądze podatników. A jeszcze by można zarobić na akcyzie. Jakoś marnotrawienie pieniędzy na niby „leczenie” alkoholików nikomu nie przeszkadza (i jeszze dawanie zasiłku co by mieli dalej za co pić). Jako, że mój niby ojciec jest jednym z nich to wiem doskonale jak to się odbywa. Ojciec kilkukrotnie bywał w szpitalu na oddziale zamkniętym na takim „leczeniu”. Cały oddział wypchany alkoholikami, którzy co chwilę tu wracają, piją nawet w szpitalu, i mają gdzieś proces „leczenia” bo ktoś coś przemycić zawsze zdoła. Darmowa wyżerka, spanie, doborowe towarzystwo, zasiłek można przepić a jak kasy zabraknie to znów na „leczenie”. I tak w kółko. I kto za to płaci? Niestety w kraju pełnym zakłamanych pseudo katolików i hipokryzji nie może być normalnie. „Boże chroń nas przed Twoimi wyznawcami.”

 15. Suchy napisał(a):

  Gdyby oni nie dostawali tych pieniedzy to nie mieli by za co pic i problem by sie czesciowo rozwiazal sam. Mnie osobiscie denerwuje jak slysze od takiego „MI SIE NALEZY” tylko ciekawe za co sie nalezy, sa ludzie ktorzy za swoja prace dosatja mniej niz oni tego zasilku. To jest blad systemowy bo panstwo przyzwyczailo tych ludzi do tego ze dostana te pieniadze i w zamian nic nie musza robic. Ludzie u steru powinni sie nad tym problemem dobrze zastanowic.

 16. angelo napisał(a):

  Mnie nie wkurzają, a raczej budzą wspólczucie. Swoim tekstem obrażasz ludzi, takich samych jak Ty. Proponuję Ci więcej pokory i namysłu. Uzależnienia i bezradność, choroby psychiczne, mogą dotknąć każdego, niezależnie od pozycji społecznej i zamożności. Nie znasz swojej przyszłości, tak jak oni jej nie znali.

 17. Tosiek napisał(a):

  Wypraszam sobie. Nie jestem menelem i nie znając przyszłości sądze, że nim nie będe

 18. angelo napisał(a):

  Z moich słów nie wynika wcale, że Ty jesteś menelem, ale to, że oni są ludźmi. Nieszczęśliwymi zresztą. Po co ich obrażać. Może tylko po to, żeby poczuć się kimś lepszym. (a)

 19. Podlasie21wieku napisał(a):

  Raz sie jest (pod wozem)menelem a raz sie jest na wozie (radnym) Prawda panie Nikitka?

 20. Podlasie21wieku napisał(a):

  ja też chcę na wasza czarną listę bardzo bardzo tego chce, zdjecie podrzuc

 21. Podlasie21wieku napisał(a):

  prezentowanie prawem chronionego wizerunku bez zgody zainteresowanego jest przestępstwem

 22. Tosiek napisał(a):

  Szef stowarzyszenia jest osobą publiczną.

 23. Podlasie21wieku napisał(a):

  Nie ma czegoś takiego jak „osoba publiczna”, chyba, że masz na myśli prostytutki. Wizerunek każdej osoby jest prawnie chroniony. Można publikować jedynie wizerunek osób w związku z wykonywaniem przez nie funkcji publicznej, tzn. radnego na sesji tak, ale już na sraczu albo plaży nie. I przestań mnie w końcu pouczać, pomyliły ci się role

 24. Tosiek napisał(a):

  Nie będę podejmować polemiki, bo będzie to jałowa dyskusja. Nie jesteśmy na „ty”

 25. Podlasie21wieku napisał(a):

  Po prostu usuń to zdjęcie. Nie potrafisz uzasadnić dlaczego nie chcesz rozmawiać z Rafałem Kosno. To twój problem emocjonalny i nie interesuje mnie to. Człowieku nie rozumiesz, że postępując w ten sposób wobec Rafała ty i tobie podobni, dajecie na przyszłość sygnał, że przeciwników politycznych można traktować z pogardą. Może kto kiedy potraktuje tak i was. A jeśli nie was, to kogoś innego.

 26. Tosiek napisał(a):

  Rafał Kosno będzie piętnowany przez nas do czasu, aż przestanie gwałcić zasady współżycia społecznego. Nie oczekujemy nawet, że przeprosi za to co robi, nie sądzę, że byłoby go stać na takie coś. Wystarczy, że nie będzie spamować.

 27. Tosiek napisał(a):

  Swoją drogą. Podlasie21wieku jest związane z Krzysztofem Kononowiczem. A Rafał Kosno wypisuje w postach, które usuwamy, że ‚Krzysztof Kononowicz … (nieoficjalny rzecznik prasowy złodziei i oszustów ze s=PO=łki zarządzającej wysypiskiem)”. Jak to jest? Wy go bronicie a on na was pomyje?

 28. Podlasie21wieku napisał(a):

  Uważam, że to nie Rafał gwałci zasady współżycia społecznego, a np. Dębski. Radni Tykocina wypowiedzieli się przeciw lotnisku, a Bogus mówi, że to nie ma żadnego znaczenia. Truskolaski gwałci zasady współżycia społecznego. Zdezorganizował pracę społecznej komisji mieszkaniowej, ona zdechła. Żeby wypowiadać sądy i opinie należy mieć głębszą wiedzę od przeciętnego połykacza gazetowego spamu. Powinieneś się cieszyć, że ktoś w ogóle zagląda na twój blog. Róbta tak dalej, to będziesz miał piękny, niezaśmiecony przez oponentów blog. Wszyscy twoi czytelnicy będą popierać twoje opinie. Wszyscy trzej. Podlasie21wieku jest związane z Kononowiczem w tym samym stopniu co z polskim sektorem bankowym. Bankowcy włóczą się za nami i molestują o spłatę zaległych pożyczek.

 29. Anonim napisał(a):

  I tu Czeczetkowicz dotarł? Tosiek tnij chwasta ooops menela społecznego.