platforma blogowa portalu Gazeta Współczesna

Najwyższy budynek mieszkalny w Białymstoku

Ulica Waszyngtona 36. 17 piętro. Oranżeria w najwyższym budynku mieszkalnym w Białymstoku.  Wchodzimy z fotoreporterem. Olbrzymie, puste mieszkanie. Ponad 80 metrów. W środku krzątają się pracownicy, w pośpiechu wykańczając wnętrze.

Wejście na wielki taras otwiera się powoli. I naszym oczom ukazuje się panorama całego Białegostoku. 10 piętrowe akademiki na Waszyngtona wyglądają bardzo skromnie z naszej perspektywy.  Oglądamy resztki marketu ABC. Z tej wysokości wydają się być malutkim gruzowiskiem.

Widok z 17 piętra

Widok z 17 piętra

Stojąc pod klatką apartamentowca nie spodziewaliśmy się takich widoków.

Widok z 17 piętra

Widok z 17 piętra

Widok z 17 piętra

A teraz wróćmy na ziemię.

Cena za metr kwadratowy? Jedyne 5700 zł. Średnio za jedno mieszkanie wyłożyć musielibyśmy na stół około 400 tysięcy złotych. Jest oczywiście możliwość indywidualnego negocjowania ceny. Przy dobrych wiatrach oszczędzimy kilkadziesiąt tysięcy.

Chętnych na widok na całe miasto nie brakuje. Większość apartamentów na 17. piętrze została już sprzedana. Jeśli chcemy przeprowadzić się na Waszyngtona, dostaniemy jeszcze 12 piętro. Sporo wolnych jest również poniżej 7.

Najwyższy budynek mieszkalny w naszym województwie nie może jednak równać się do tego z Dubaju.  Mierzący 828 metrów wysokości Burdż Kfalifa imponuje rozmachem i przepychem, typowym dla krajów arabskich.

Dla porównania zdjęcie owego wieżowca.

Zdjęcie z budowy

Zdjęcie z budowy

Karol Wasilewski (Misiek)

14 komentarzy do “Najwyższy budynek mieszkalny w Białymstoku”

 1. giugyu napisał(a):

  szkoda ze nie pokazaliście wieży telekomunikacyjnej z Cieszynskiej, anteny jej sa dokladnie na przeciwko i na wysokosci okien tego apartamentu i najwieksze stezenie pola pada wlasnie na te lokum wiec nie ma czym sie chwalic…

 2. olka napisał(a):

  chyba Waszyngtona 36- chłopaki poprawcie bo wstyd 😉

 3. olka napisał(a):

  a poza tym- na 17 piętrze są 3 apartamenty, które już z założenia były zajęte, także, nigdy nie były dostępne dla poszukujących nieruchomości

 4. Olo napisał(a):

  Bardzo kontrowersyjny temat….

 5. Edi napisał(a):

  Trafna uwaga ! Nawet gdyby cena za 1m2 wynosiła 500zł nie chciał bym mieszkać w „mikrofalówce”. Kontrowersyjny przykład …PKiN i hotel Marriot !

 6. Misiek napisał(a):

  hehe oczywiście, że 36 🙂 nastąpiła literówka 🙂 Nie w ten klawisz trafiłem 😛 Dziękuje za czujność Czytelniczki 😛

 7. APerfiderium napisał(a):

  i proszę bardzo,wielka sensacja..mieszkam na Wesołej, kilkanaście metrów od tego budynku. przed sprowadzeniem rodziny do Polski, czyli na oko 11 lat temu widziałam już tego typu budowle, nasz białostocki „apartamentowiec” nie odzwierciedla nawet krzty tamtych konstrukcji. nie chciałabym mieszkać w takich koszarach. a propos nie dziwię się, że budynek nie jest wykończony kiedy to nasz okoliczny sklep był główną atrakcją robotników. pozdrawiam.

 8. essaycapital napisał(a):

  This is a high-quality blog. Keep up all the work. I too love blogging here and expressing my opinions.

 9. masterspapers.co napisał(a):

  Useful information. Lucky me I discovered your website by chance, and I’m stunned why this twist of fate did not came about in advance! I bookmarked it.

 10. Read More napisał(a):

  I really enjoyed the quality information you offer to your visitors for this blog