platforma blogowa portalu Gazeta Współczesna

Ludzie, co z wami jest!

Już po raz drugi, przeglądając forum Gazety Współczesnej łapię się za głowę.

Jarosław Szostak z wydziału promocji augustowskiego urzędu postanowił zorganizować akcję promocyjną miasta. Do tego celu posłużył się wizerunkiem Otylii Jędrzejczak – polskiej mistrzyni olimpijskiej. Jak powiedział nam w wywiadzie, „mamy nadzieję, że dzięki temu uda się przyciągnąć turystów także poza sezonem letnim. Chcemy pokazać całej Polsce, że w naszym mieście zimą też jest bardzo ładnie. Za całe przedsięwzięcie miasto zapłaciło 24 tysięcy zł”.

Pomysł jak pomysł – pomyślałem. Nie zajmuję się w końcu marketingiem. Zamurowało mnie jednak, kiedy przeczytałem komentarze na forum:

„Cóż za piękny przykład nobilitowania osoby wymagającej potępienia. Może teraz wszystkich piratów drogowych zaczniecie wynosić na piedestały? Sprawców czyjejś śmierci w ogóle stawiać innym za wzór.”

„Nie rozumiem tego. Jakie pozytywne skutki ma przynieść ta promocja? To morderczyni. Zabiła swojego brata. A może to jakaś negatywna promocja?”

„Morderczyni własnego brata promuje Augustów za kasę podatników. Zaje***. Pie***ć to. Następnym razem do promocji miasta zaproście morderców Olewnika

Ludzie, na miłość boską! Skąd w was tyle nienawiści do drugiej osoby? Skąd ten gniew, jad, złość? Kobieta, wybitny sportowiec, osoba, która dawała nam tyle radości podczas swoich startów w zawodach, straciła najbliższą sobie osobę w wypadku samochodowym. Zamiast współczuć, mieszamy ją z błotem. Wyprzedzała tira przy prędkości 110 km/h. Niech ktoś mi powie, kto nigdy nie jechał taką prędkością na drodze krajowej. Porównanie jej do pirata drogowego jest lekko nie na miejscu. Ale nazwanie jej morderczynią jest zwykłym skur**syństwem (przepraszam ale nie wiem jak inaczej można to nazwać). Otóż mordercą jest człowiek, który z premedytacją i w celu osiągnięcia korzyści pozbawia drugiego człowieka życia. Mordercą nie jest osoba, która traci brata w wypadku samochodowym, sama wychodząc z niego cudem. Sąd uznał, iż Otylia Jędrzejczak nie zachowała szczególnej ostrożności, wyprzedzając inne pojazdy z prędkością około 110 km/h. Sąd zgodził się z opinią jednego z biegłych, iż Otylia Jędrzejczak „niewystarczająco dokładnie, rozpoczęła manewr wyprzedzania”. Dlatego została skazana prawomocnym wyrokiem. Ale nie za morderstwo.

Jak w końcu można porównać Otylię Jędrzejczak do morderców Krzysztofa Olewnika? W tym przypadku nawet nie umiem tego skomentować. Mogę tylko zaapelować, aby ta osoba dwa razy się zastanowiła, zanim sięgnie po klawiaturę. Stanisław Lem powiedział kiedyś, że nigdy nie sądził, że na świecie jest tylu idiotów, zanim nie odkrył internetu.

Mam nadzieję, że Otylia nie czytała tych komentarzy. Osobiście uważam ją za jedną z najlepszych polskich sportsmenek. Za osobę, której zdarzył się w życiu straszny wypadek. Wypadek, który będzie pamiętała do końca życia.

Karol Wasilewski (Misiek)

45 komentarzy do “Ludzie, co z wami jest!”

 1. Anonim napisał(a):

  Jak można pisać takie rzeczy na drugiego człowieka? Jestem z Augustowa i wstyd mi za takich ludzi.

 2. Kokos napisał(a):

  Większość ludzi ma pretensje o to, że zwykły szarak siedział by teraz w więzieniu za taki czyn (wina w 100% była po jej stronie), a ona cieszy się wolnością, uśmiechając się na imprezach. Oczywiście przeszła swoje, na pewno były to najgorsze chwile w jej życiu, ale czy to jest wytłumaczenie?. Czy są równi i równiejsi?

 3. Podlasie21wieku napisał(a):

  Otylia nie może być dla naszej młodzieży wzorem do naśladowania. Ja nie wyprzedzam tirów 110 km, a mimo to nie jestem wzorem. Ona nigdy nie miała skromności, pozowała nago, kasa i sukces uderzyły jej do łba. To ona powinna zostać ukarana a nie jej brat. Dostała od Boga sygnał i nie zrozumiała go, nadal próbuje gwiazdować, na szczęście tylko na głębokiej prowincji i z kompletnie nieznanymi „reżyserami”

 4. APerfiderium napisał(a):

  Otylia Jędrzejczak powinna cieszyć się wolnością, uśmiechać się i dalej normalnie zarabiać pieniążki. Jak byłam dzieckiem, zmarł mi ojciec(rozległy zawał). Wina leżała po obu stronach, on się upierał, że wszystko jest w porządku a ja nie chciałam go wyprowadzić z równowagi. Umierał na moich rękach. I co teraz okrzykniecie mnie morderczynią, bo nie zawołałam od razu pogotowia? Nawet nie nosiłam żałoby,bo moim zdaniem powinno ją się trzymać głęboko w sercu a nie dla oka ludzi. OTYLIA JĘDRZEJCZAK NIOSŁA TYLE SZCZĘŚCIA POLAKOM, POWINNIŚCIE WIĘC OKAZAĆ JEJ TROCHĘ SZACUNKU I WSPARCIA.

 5. Ryszard napisał(a):

  Cała sprawa poza nieszczęściem rodziny Otylii ma swój wymiar w nierównym traktowaniu ludzi.Każdemu może zdarzyć się nieszczęśliwy wypadek.Inaczej sprawa się przedstawia jeśli samemu się do niego przyczynia.Otylia nie jechałe 110 ale powyżej 150 (tak było na początku).Wyprzedzała nierozważnie.Za to powinna ponieść konsekwencje.Przed wypadkiem balowała,ale o tym sza bo się wyda.To wkurza ludzi.Inni ponieśliby sroższe konsekwencje.

 6. marina napisał(a):

  no nie jest ok w jakim kodeksie drogowym pisze ze można jechać na zwykłej drodze z prędkością 110 km /h jakos ja niewidzę żeby ona sie bardzo przejeła śmiercia swego brata tańczy śpiewa qrfa gwiazda moze nobla jej też powinni dać

 7. Anonim napisał(a):

  Eh, drodzy Panowie. Niestety, taka prawda, że każda inna osoba spędziłaby trochę czasu w więzieniu lub miałaby znacznie wyższy wyrok. Doczytajcie co naprawdę zdarzyło się na tej drodze. Daleka jestem od określania jej morderczynią, ale wzorem to ona na pewno dla nikogo nie powinna być, chociażby przez to zdarzenie. Swoją drogą, może lepiej byłoby wybrać kogoś bardziej związanego ze sportami zimowymi..?

 8. MC napisał(a):

  Bo tak to właśnie wśród Polaków wygląda – życzę tym wszystkim wielce mądrym aby im nigdy w życiu nie przydarzyła się żadna tragedia, bo jak mówią „Mądry Polak, po szkodzie”. Podążając za autorem – opanujcie się albo puknijcie się w głowę – nic nie widzieliście, nic nie wiecie a komentarze sypiecie jak z rękawa. Żałosne

 9. gosc napisał(a):

  Nikt jej nie ujmuje, byla dobra sportsmenka. Ale jakm slusznie wszzyscy zauwazaja, inny kierujacy w takim samym przypadku siedzialby w pudle.Ona nie. Kazdy moze zabic, niechcacy, ale nie kazdy moze byc osoba slawna i uniknac kary

 10. Anonim napisał(a):

  Jeszcze nie słyszałem, by ktoś kto nie był wcześniej karany, miał nieposzlakowaną opinię poszedł siedzieć. Niemal zawsze sąd orzeka karę w zawieszeniu. „jakos ja niewidzę żeby ona sie bardzo przejeła śmiercia swego brata tańczy śpiewa qrfa gwiazda moze nobla jej też powinni dać” Czyli wg ciebie do końca życia nie powinna już się uśmiechać? Powinna zamknąć się w pokoju i pokutować?

 11. gosc napisał(a):

  Ciekawe czy jestescie tacy milosierni i skorzy do wybaczania wobec wszystkich piratow drogowych i mordercow? Czy tylko wobec tej blond idiotki tacy jestescie? BTW Przytoczone cytaty z forum wspolczesnej sa jak najbardziej trafne.

 12. Kasia napisał(a):

  Największa karą dla Otyli jest chyba to że jest sławna, bo gdyby była zwykłym obywatelem nie pisalibyście takich rzeczy. Ludzie !! dla niej karą jest sam fakt, że musi żyć ze świadomością tego co się stało i nikt z nas nie wie co ona czuje i jak naprawdę teraz po tej tragedii wygląda jej życie prywatne… wiecie tylko tyle co przeczytacie… przecież ona jest tak samo jak my człowiekiem który ma sumienie… żygać mi się chce gdy czytam te wasze prostackie i obraźliwe wypowiedzi…

 13. aska napisał(a):

  Gratuluję Miśkowi poruszenia towarzystwa tym artykułem… niestety jest to zacytowana przez Niego „negatywna promocja”…tyle że ludzi w Polsce! Otrząśnijcie się do cholery i pomyślcie trzeźwo! na bank znacie kogoś kto stracił bliską osobę w takich okolicznościach! o Otylii i jej tragedii się mówi bo jest osobą publiczną! Jesteś zwykłym szarakiem „Gościu” bluzgający na medalistkę i o Tobie nie napisze nikt prócz nas tutaj ewentualnie komentujących Twoją beznadziejną wypowiedź! Mordercą nazywać kogoś kto NIEUMYŚLNIE spowodował czyjąś śmierć… Qrw to każdy z Was jest mordercą! walnąłeś kiedyś kota albo wróbelka?? -morderca! …a od kary więzienia ustrzegła się nie tylko Otylia.. jej kara jest wiadoma! i nie dlatego jej nie posadzili że jest sławna! (mojego znajomego też w takim samym przypadku nie posadzili.. też był sławny-ale tylko na swojej wiosce po wypadku w którym zabił sasiadkę!) Tytuł asrtykułu jest jak najbardziej trafiony! „LUDZIE, CO Z WAMI JEST!”? Nie życzę któremukolwiek z Was żebyście chcieli kiedyś cofnać te słowa, bo stanie się to jedynie gdy znajdziecie się w podobnej do Otylii sytuacji… Nie wyprzedzajcie tirów! a najlepiej nie siadajcie za kierownicą jak z Was takie mędrki!!

 14. wiesiek napisał(a):

  [wpis usunięty]

 15. gosc napisał(a):

  Ciekawe czy gdyby ona zabila nie swego krewnego (brata) a osobe zupelnie postronna to czy wtedy tez tak samo byscie piep… ze „jej kara jest wiadoma”? W polskim, ani jakimkolwiek innym prawodawstwie na swiecie, nie ma tak ze popelniony czyn jest jednoczesnie kara. aska -> tak, czlowiek to to samo co kot albo wrobel. Jestes genialna. Kasia -> i co z tego ze ma sumienie? Inni piraci drogowi go nie maja? Zamiast RZYGAĆ poucz sie ortografii.

 16. wnikliwy obserwator napisał(a):

  Chłopie któryś napisał ten śmieszny tekst. Odpowiedz tylko sobie na jedno pytanie. Ile dostałbyś za taki sam czyn, bo pewnie jeszcze by Ci mama paczki przynosiła. bez odbioru

 17. Kaloryfer napisał(a):

  „nazwanie jej morderczynią jest zwykłym skur**syństwem (przepraszam ale nie wiem jak inaczej można to nazwać). Otóż mordercą jest człowiek, który z premedytacją i w celu osiągnięcia korzyści pozbawia drugiego człowieka życia” Zwał jak zwał – jednak zabiła swojego brata.

 18. Misiek napisał(a):

  Otóż do wszystkich tych, którzy twierdzą, że „zwykły człowiek” poszedłby siedzieć za taki czyn. Jeszcze nigdy nie słyszałem o przypadku aby sąd wydał bezwzględny wyrok pozbawienia wolności, w przypadku człowieka, który nie był pod wpływem alkoholu, nie był wcześniej karany i ma dobrą opinię w swoim środowisku (tak sąd wysyła kuratora, żeby to sprawdził). Jedynym jego błędem był brak doświadczenia za kółkiem. Po raz drugi apeluję by używać rozumu a nie tanich chwytliwych sloganów.

 19. Podlasie21wieku napisał(a):

  do karolyfera _ czyli oprawca z Oświęcimia nie był mordercą bo nie miał korzyści z zabicia więźnia

 20. gosc napisał(a):

  Wlasnie misiek, jak czesto uzywasz rozumu? Moze bedziesz twierdzil ze zwykly czlowiek chodzilby wolno, baaa jezdzilby swobodnie po swiecie po spowodowaniu wypadku ze skutkiem smiertelnym? Ze nie dostalby aresztu? Snij dalej.

 21. Marcin napisał(a):

  Nie no, pewnie. Każdy z nas wyprzedza nałogowo tiry przy ograniczonej widoczności (noc+deszcz), pod górkę i na zakręcie. I każdy kto spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym dostaje od sądu wyrok prac publicznych… Ciekawe też dlaczego osoba, która spowodowała podobny wypadek w podobnych warunkach, kilka tygodni później, dostała wyrok 4 lat BEZWZGLĘDNEGO więzienia? A podobno jesteśmy równi wobec prawa? Ja pani Jędrzejczak nie oceniam. Ale rozumiem wkurzenie ludzi, którzy widzą tą „równość” i przelewają swoją nienawiść z anonimowego „systemu” na „znanego” sprawcę. Moim zdaniem, zamiast oburzać się „jak tak można mówić”, powinniście zadać pytanie „czemu ludzi to tak wkurw…ło”.

 22. gosc napisał(a):

  Slusznie prawisz. Tylko czy nie przeceniasz aby mozliwosci miska i jemu podobnych? Chodzi mi o „zadanie sobie pytania”.

 23. Kasia napisał(a):

  gościu załóż oddzielny wątek dotyczący ortografii jeżeli uważasz że to jest ważniejszy dla Ciebie temat… błędy w pisowni zawsze można poprawić ale tego że niektórzy z Was cierpią na niedorozwój umysłowy i brak jakiegokolwiek taktu wypowiedzi nie da się naprawić wciskając klawisz „Backspace” na klawiaturze…

 24. aska napisał(a):

  Nie no… siedzą tu ludzie bez ani grama człowieka w sobie! oprawcy Olewnika jak i z Oświęcimia mieli w swoim działaniu CEL! chcieli to zrobić, z premedytacją! a każdy kierujący autem, nieważne z jaką prędkością, nieważne czy wyprzedza i czy to deszcz czy śnieg- w razie ewentualnego wypadku jest to NIEŚWIADOME!!! ie twierdzę, że ich sumienie jest dla nich jedyną karą, ale tych „sprawców” zżera to od środka, bez różnicy czy zabili brata, krewnego czy osobę obcą. 4 lata więzienia za taki sam wypadek?-kim był ten, który zabił przypadkiem? miał czystą kartotekę?? Na wyrok składa się wszystko jak wyżej napisał ‚Misiek’. I nie rozumiem jak można mieszać z błotem ludzi, którzy mają sumienie??!! Brawo ‚Kasiu’ za uwagę o ważności tematów… też mogę napisać „żygać” przez ‚Ż’ bo to nie o to się tu rozchodzi! a że wśród debatujących tu wylewa się chamstwo i brak taktu… hmmm nie życzmy im bycia po tej drugiej stronie… my jesteśmy ludźmi a nie bestiami portafiącymi tylko pier..dolić na drugiego oszczerstwa na forum!!

 25. Piotr napisał(a):

  za dużo mocnych słow pod adresem tej Pani , ona ma świadomośc swojego postepowania, inna sprawa ,że sprawiedliwośc w nasyzm kraju ma rózne oblicza dla róznych ludzi. I na koniec ta osoba w kampani promocyjnej tego miasta to chyab gruba pomyłka.

 26. APerfiderium napisał(a):

  Jedno się ciśnie na usta…Czy my nadal mamy czasy średniowiecza..?

 27. Podlasie21wieku napisał(a):

  Nieświadomi nie powinni kierować samochodami, pewnie jesteś studentką bo taka yntelygentna

 28. gosc napisał(a):

  -> Kasia – och jakas ty madra. Jesli jestes zbyt glupia na ortografie to tym bardziej na dyskutowanie z toba. -> aska – duzo slow, malo sensu = belkot

 29. Kasia napisał(a):

  # gosc napisał(a): 28 styczeń 2010 (Czwartek), godz. 8:14 -> Kasia – och jakas ty madra. Jesli jestes zbyt glupia na ortografie to tym bardziej na dyskutowanie z toba. -> aska – duzo slow, malo sensu = belkot hmmm brawo za stylistykę 🙂 jak się nie ma zdania na jakiś temat to najlepiej go zmienić np. na dotyczący ortografii

 30. gosc napisał(a):

  Przeciez to ty czepilas sie tego jak rzep psiego ogona. Pilujesz jak stara plyta.

 31. Misiek napisał(a):

  Temat nie jest jedynie o Otylii. Głównie jest o kulturze słowa w internecie. Potwierdza moją opinie o jej kompletnym braku wśród wielu osób. Dyskusja na tym forum jest tego najlepszym przykładem. Co do ortografii. Może przedstawiłbyś mi jakieś błędy, które pojawiły się w artykule.

 32. Kasia napisał(a):

  nie ma to jak samemu odpowiadać na zadane przez siebie pytania… to tak samo jak śmiać się ze swojego kawału… brawo

 33. Kasia napisał(a):

  widzę że rozmowa z „gościem” schodzi na coraz niższy poziom dlatego ja się wypisuję… pozdrawiam Kasia

 34. Misiek i Tosiek napisał(a):

  Otóż drogi gościu nieładnie jest wpisywać się kilkoma nickami. Chciałeś w ten sposób pomóc w swojej argumentacji… przepraszam tu nie ma argumentacji tylko wyzwiska. Sprawdziłem IP. wpisywałeś pod trzema różnymi nickami. Obiecuję, że jest to ostatni raz na tym forum kiedy ludzie bez kultury dochodzą do głosu. następne wpisy będą usuwane.

 35. aska napisał(a):

  BRAWO BRAWO BRAWO!

 36. gosc napisał(a):

  Ja pod 3 roznymi nickami? Cos wam sie chyba pod kopulami pomieszalo. Moze laskawie napiszecie jakie to nicki? BTW niech zyje cenzura !! Sprawiedliwi jak z koziej d… traba.

 37. gosc napisał(a):

  # Misiek napisał(a): „Co do ortografii. Może przedstawiłbyś mi jakieś błędy, które pojawiły się w artykule.” Co do ortografii – gdzie pisalem o bledach w artykule? Szwankuje czytanie ze zrozumieniem?

 38. gosc napisał(a):

  Tak swoja droga – jak mozna jednoczesnie startowac w konkursie na bloga roku, zachecac do tego na serwisie wspolczesnej i jednoczesnie deklarowac zapedy cenzorskie bez wzgledu co ktos napisze a tylko dlatego ze ma on poglady odmienne od wlasnych („następne wpisy będą usuwane.”)? By cos takiego zrobic trzeba naprawde byc „sprawiedliwym”.

 39. Misiek i Tosiek napisał(a):

  Zauważyłeś, żeby inne wpisy zostały usunięte? Po to jest to forum by dyskutować, mieć odmienne poglądy. ALE Z KULTURĄ! Ty niestety tego nie potrafisz.

 40. beata napisał(a):

  tak sobie przeglądam i nie rozumiem zupełnie toku rozumowania autorów bloga. Kiedy wywołuje się kontrowersyjny temat należy liczyć się z wieloma możliwościami odpowiedzi, różnymi punktami widzenia często spornymi. Temu, jak sądzę służy forum, czy dyskusje w panelu „komentarze”. Panowie autorzy, po mojemu macie swoją wizję jak takowe forum powinno wyglądać – czyli wszyscy po naszej linii – są cacy, reszta „be” bo myśli inaczej, bo niewygodnie pyta itd. trzeba było nie poruszać tematu – wiadomo nie od dzisiaj – sprawa śliska, nie wiesz wszystkiego to „nie wkładaj kija w mrowisko”. dla mnie- jako czytelnika, niejaki gość może pisać nawet gwarą krakowską, używać sloganów czy rynsztokowej mowy – jak mówi merytorycznie i argumenty ma – okej. Liczę zwyczajnie na to że dojdzie się do jakichkolwiek. Rozumiem że to Wasze podwórko, drodzy Panowie. Ale tak z ręką na sercu – przejrzyjcie raz jeszcze to forum, i zobaczcie że to właśnie ów „gość” prawi akurat merytorycznie, pyta, drąży, ciągnie temat. Reszta (obojętnie czy za – czy przeciw) w ogromnej większości wrzuca swoje trzy grosze , często na zasadzie „co wy ludzie?” i…to koniec ich argumentów. więc albo wrzućcie zwyczajnie na luz, bierzcie na klatę odpowiedzialność za swój blog i odpisujcie (albo i nie) na komentarze. w każdym bądź razie zagrywki z kasowaniem komów niewygodnych- bo należących do ludzi o innych poglądach to straszne obniżanie gardy. inne wyjście jest takie ze faktycznie możecie też i ten post wywalić w cholerę i dalej kreować swój blog jako należący do osób tylko słusznie prawiących i na którym to tylko tacy się wypowiadać mogą (a Wy sami możecie ich wylansować, co cieszy niepomiernie obie strony jak zakładam). taaa- w sumie -to ci dopiero będzie blog w kategorii „absurdalne i offowe”. na miejscu, że tak powiem. liczę że się dalej temat rozwinie, mimo wszystko.

 41. beata napisał(a):

  żeby było w temacie: współczuję bohaterce notki sytuacji, w jakiej się znalazła. Nie zazdroszczę, nie osądzam, tym bardziej że niebotycznie łatwo się w Jej sytuacji znaleźć.Sąd ją zwolnił (raczej nie na ładne oczy, bo to w końcu sąd – dodatkowo pod presją milionów obywateli) – nie wsadzajmy więc jej do więzienia wyrokiem ludu, bo taki typ odseperowania od społeczeństwa przecież nic nie wniesie. jedno co mnie dziwi, mimo wszystko, to nieprzyznanie się do winy. tego nie rozumiem. podobnie jak brylowania późniejszego na balach, rautach i innych „having-funach” . Wcześniej tak nie miała – więc może to być rodzaj terapii -nie wiem po co i dla kogo, ale się na psychologii nie znam. może to ma jakiś sens. rzeczą która mnie interesowała, i którą miałam nadzieję dowiedzieć się stąd m.in. było jakie są argumenty, ewentualne okoliczności złagodzenia kary, inne przykłady itd. jak ktoś wie niech się wypowie. można ewentualnie podać linka. fenx from up.

 42. Misiek i Tosiek napisał(a):

  Droga Beato. Tematy kontrowersyjne poruszam specjalnie aby zachęcić do dyskusji. Jak zauważyłaś spora część Czytelników ma swoje poglądy. Odmienne. Bardzo dobrze. Ten blog przestałby istnieć gdyby każdy się ze mną zgadzał. Nie mogłaś przeczytać wszystkich komentarzy gościa. Te, w których wyzywa innych ludzi zamiast argumentować zostały usunięte. Reszta jak zauważyłaś nie. Nie chciałbym żeby poziom dyskusji tutaj spadł tak jak na niektórych portalach. Bardzo zależy mi aby ten blog był tworzony nie tylko przez autorów ale przede wszystkim przez samych Czytelników.

 43. beata napisał(a):

  dzięki za info – jednak czy nie wyglądałoby to w takim razie lepiej (i jaśniej)jeżeli ograniczylibyście usuwanie komentarzy do naprawdę niezbędnego minimum? bo potem właśnie wychodzą takie kwiatki i tworzy się mały misunderstanding…

 44. ola napisał(a):

  Misiek i Tosiek napisał(a): 7 luty 2010 (Niedziela), godz. 8:29 „Droga Beato. Tematy kontrowersyjne poruszam (…)” Misiek i Tosiek w dwójcy jedyni 😉

 45. Misiek i Tosiek napisał(a):

  Ależ odkąd powstał ten blog usuwałem jedynie spam oraz w tym artykule niektóre żałosne wypowiedzi tego człowieka. Do oli: hehe nic nie poradzę, że jak się jeden z nas loguje to wpisywać się może pod loginem „Misiek i Tosiek” 🙂