platforma blogowa portalu Gazeta Współczesna

Kampania wyborcza. Teraz także na pogrzebach

Od katastrofy mija już trzeci tydzień. Po wstrząsających wiadomościach zaczęła się identyfikacja ciał, następnie z wielkimi honorami ofiary zostały przetransportowane do kraju.

Ostatnim etapem były wielkie pogrzeby. Wielkie dla nas, odbiorcy masowego, który oglądał telewizje i fotorelacje, a także czytał o tym w internecie. Smoleńska katastrofa podobnie jak wiele innych wydarzeń w życiu ma nie tylko jeden punkt widzenia. Inny jest bowiem odbiór wydarzenia wspomnianego odbiorcy, a zupełnie inny jest odbiór ze strony rodziny. To przede wszystkim dla nich była  tragedia, bo dotknęło ich to osobiście, bardzo bolesne przeżycie.

Zmęczeni psychicznie członkowie rodziny musieli oglądać zwłoki po tragedii, żeby rozpoznać bliskiego. Siła uderzenia była tak duża, że nie dało się od razu rozpoznać najbliższych. Często o identyfikacji decydowały obrączki czy inne cechy charakterystyczne. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć jak bolesna jest śmierć, szczególnie kiedy widzi się bliskiego w takim stanie. Wielu z nich chciałoby jak najszybciej pochować swoich krewnych, w ciszy i spokoju. Niestety zbliżające się wybory spowodowały, że zmarli chowani byli w atmosferze kampanii wyborczej. Niektórzy politycy bowiem postanowili zorganizować wiece wyborcze na pogrzebach swoich znajomych. Przez przyzwoitość nie będę wymieniać z nazwiska. Należy sobie zadać pytania. W jakim celu? W jaki celu ktoś wygłaszał ponad 10 minutowy monolog? Czy wniósł coś do pogrzebu? Tak wniósł irytację rodziny, która niekiedy na skraju załamania psychicznego musiała tego wysłuchiwać.

Miejmy nadzieję, że to była ostatnia taka katastrofa, że politycy na przyszłość się opamiętają i będą w trzecim czy czwartym rzędzie stać, nie przeszkadzać i kampanie wyborczą zostawią na inne uroczystości. Bo te pogrzebowe chyba nie są najlepszym miejscem na zdobywanie elektoratu. Dobrze, że nikt nie wpadł na to, żeby przy okazji rozdawać swoje ulotki.

Tosiek

5 komentarzy do “Kampania wyborcza. Teraz także na pogrzebach”

 1. Ketman-jedyny-obiektywny i uczciwy napisał(a):

  Właśnie dlaczego Komorowski robił kampanie wyborczą w Białymstoku i w Polsce. Już od samego początku zaczął kampanie. Na pogrzebach powinni się wypowiadać rodziny, bliscy i ich przyjaciele. Przydko panie Komorowski, PO zrobiło sobie kampanie nad trumnami. np. czuwajac przy trumnach z uśmiechem ta twarzy. W wyborach im dokopiemy, Komorowski 4% poparcia hehe.

 2. Jure napisał(a):

  Za to w kościołach i na ulicy zbierają podpisy na drugiego co ukradł księżyc-to w porządku?

 3. Ketman-jedyny-obiektywny i uczciwy napisał(a):

  „Za to w kościołach i na ulicy zbierają podpisy na drugiego co ukradł księżyc-to w porządku?” Puk puk mówimy o kampanii wyborczej a nie o zbieraniu podpisów. dla mnie to wszystko jedno gdzie zbierają, niech zbierają. lepsze to niż zbieranie podpisów przez pijanego 22 latka na kandydata PO

 4. Ketman-jedyny-obiektywny i uczciwy napisał(a):

  Dodam że pijany zbierał w przychodni….