platforma blogowa portalu Gazeta Współczesna

Policja na Masie Krytycznej

Policjanci znów na Masie Krytycznej. Tym razem jednak potraktowali rowerzystów przyjaźnie. Czwórka funkcjonariuszy na rowerach postanowiła wziąć udział w comiesięcznej paradzie rowerowej.

Policjanci byli również obecni na Masie miesiąc temu, jednak wtedy miała miejsce interwencja. Jeden z rowerzystów o pseudonimie Frodo, po słownych przepychankach z mundurowymi został przewieziony na komisariat. Tym razem obyło się bez takich atrakcji.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cMT7IVEn4qw[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bnfbJLU9Jhw[/youtube]

– Dobrze, niech pilnują, ale i tak nic złego nie robimy – skomentował obecność funkcjonariuszy na Masie Krytycznej jeden z rowerzystów, Michał.

Rowerzyści przyznają, że nie chcą już żadnych problemów. – Ostatnie zajście podzieliło masowiczów. Jedni byli przeciw agresywnemu zachowaniu. Inni byli za tą interwencją – skwitował Kacper, inny rowerzysta. – Może teraz nie będzie żadnych problemów – dodaje.

Kliknij, aby powiększyć

– Skoro ten ruch rowerzystów się rozwija, o naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo – komentuje udział w Masie asp. Piotr Rogowski, jeden z policyjnych rowerzystów. Ale zaraz dodaje – jest tu również dla przyjemności.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=93fysc0k1MA[/youtube]

Rowerzyści spotykają na Masie Krytycznej spotykają się w każdy ostatni piątek miesiąca. Zbierają się na Rynku Kościuszki, a następnie wyruszają ulicami Białegostoku, by zaznaczyć swoją obecność.

Tosiek

Komentowanie wpisu jest wyłączone.