platforma blogowa portalu Gazeta Współczesna

Bez skojarzeń!

Kiedy jesteśmy jeszcze dziećmi, to nie myślimy jak dorośli. Natomiast dorośli nie myślą jak dzieci. To oczywiste, a jednak ci starsi zapominają, że młodsi  myślą inaczej. Niektóre rzeczy nie budzą u nich skojarzeń. Na przykład te z dorosłego świata.

Na początku obejrzyjcie tą kreskówkę (7 minut)

[googlevideo]http://video.google.com/videoplay?docid=1892101121828429062[/googlevideo]

Ta kreskówka została zakazana. Nie emituje się jej, bo według mądrych głów takich obscenicznych rzeczy dzieciom pokazywać nie wolno. Szkodzi zdrowiu? Psychice?

Obejrzałem kreskówkę kilka(naście) razy. Raz dziś i jak byłem dzieckiem pozostałe razy. Powiem wam, że kiedy byłem małym chłopcem (hej), to mój mały móżdżek nie widział nic obscenicznego. Nie zwróciłem uwagi, że wilk pije alkohol, że babcia pracuje we własnej agencji towarzyskiej, a czerwony kapturek jest wyzywająco ubrany i przypomina striptizerkę. Kiedy wilk proponował po występie kapturka małe bara-bara, a ona mu odmówiła też nie przyszłoby mi do głowy, że chodzi o seks. Wizyta wilka w agencji towarzyskiej i napalona babcia również nie została przeze mnie właśnie w ten sposób zinterpretowana.

Dopiero teraz, po wielu latach, kiedy znów natrafiłem na tą samą kreskówke, przeczytałem o banicji, obejrzałem jeszcze raz, to doszukałem się podtekstów, które jeszcze 15 lat temu nie przyszłyby mi do głowy.

Byłem więc dzieckiem, które nieświadomie oglądało dzieło Szatana 🙂 . I chyba nic mi się nie stało. Po prostu ktoś przyszedł, zakazał i tym samym, kazał doszukać się drugiego dna.

Czekam jeszcze na ten dzień, aż ktoś z ekpiy cenzurowania teletubisiów doszuka się w piosence Fasolki – Fantazja drugiego dna. A wiadomo jakie ono jest… a szczególnie teraz, kiedy te ohydne dopalacze zdelegalizowali…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IsU96gefR3U[/youtube]

Kamil Gopaniuk (Tosiek)

3 komentarze do “Bez skojarzeń!”

  1. Deja Hudlow napisał(a):

    Thanks for another informative web site. Where else may just I am getting that type of info written in such a perfect manner? I have a project that I am just now operating on, and I have been on the look out for such information. – London Escorts – Executive Models London, 2 North Court, Great Peter Street, London, SW1P 3LL, 028 2088 0154

  2. Ann napisał(a):

    A co to jest za kreskówka?