platforma blogowa portalu Gazeta Współczesna

Makabra w Zybłutowie. Internauci „żądają sprawiedliwości”

Suka, bladź, bestia – to najłagodniejsze określenia, jakie padły pod adresem Eweliny z Zybułtowa, 24-latki, która zabiła swojego synka, bo nie chciała mieć dziecka.

Nie milkną echa po publikacji na portalu wspolczesna.pl materiału o młodej dziewczynie, która w niezwykle brutalny sposób zabiła urodzone chwilę wcześniej dziecko (http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101025/WARMIA_I_MAZURY/586361460). Ewelina, która pochodziła z małej wsi w powiecie ostródzkim, stała się celem ataku internautów z całej Polski. Pisały o niej ogólnopolskie dzienniki, na portalach społecznościowych temat o Ewelinie był najchętniej komentowanym.

– To co właśnie przeczytałam to szok! Co się porobiło na świecie!!! Pierwszym odruchem byłoby ząb za ząb , ale to znaczyłoby, że niestety zniżyliśmy się do”ich” poziomu – pisała na naszym forum DamazPieskiem. – Brak słów, powinna cierpieć do końca swych dni i codziennie oglądać film z tym co zrobiła.

Mama Lusi dodawała – NIECH GNIJE W WIĘZIENIU – dosłownie gnije!

Internauci starali się znaleźć przyczynę “zdziczenia” młodej mamy. Niektórzy zwalali winę, na brak dobrej edukacji seksualnej w szkołach, inni twierdzili, że tej tragedii winni są księża i kościół katolicki, albo młody wiek dziewczyny.

– Kościół katolicki dba o to, aby rosły nam pokolenia analfabetów seksualnych. Chodzi o to, aby było jak najwięcej głupich ludzi, bo tylko tacy są bezwzględnie posłuszni pseudo naukom – czyli nieukom – kościoła katolickiego. Ta dziewczyna jest tego efektem. Antykoncepcja jest zabroniona, a kołtun rozrasta się – pisał Pawian.

Tragedia z Zybłutowa nie była jednak jedyną w ostatnim czasie. Kilka dni temu media podały informację, że w Stanach Zjednoczonych 22-letnia Alexandra zabiła swoje 3 miesięczne dziecko, bo nie pozwalało jej grać w internetową gierkę FarmVille. W USA wiedza o antykoncepcji jest zdecydowanie większa niż na polskiej wsi, a mimo wszystko dochodzi do tragicznych zdarzeń.

Ciężko jest również zwalić winę na niedoświadczenie dziewczyny. Skoro miała już jedno dziecko ( 3-letnie – przyp. autor), to doskonale musiała wiedzieć czym może skończyć się przypadkowy seks (jak powiedział ojciec dziewczyny, nie wiadomo, kto jest biologicznym ojcem zabitego niemowlęcia).

Twierdzenie, że tylko młodzi rodzice mogą dokonać tak drastycznego czynu również można łatwo podważyć. Życie Warszawy napisało niedawno o 33-letniej Beacie S., która zadała trzy ciosy nożem swojemu dziecku.

– Para dość długo starała się o dziecko. Wcześniej kobieta trzy razy poroniła – opowiadali sąsiedzi.

Internauci nie odpuścili dziewczynie. Byli wściekli na polskie prawodawstwo (prokuratura stwierdziła, że dziewczynie grozi 8 lat więzienia). Niektórzy chcieli sami wymierzyć sprawiedliwość. Jeden z tabloidów podał pełne nazwisko dziewczyny. Od tamtej pory na koncie dziewczyny na Naszej-Klasie zaczęły pojawiać się pogróżki i obelgi. Dziewczynie grożono śmiercią, straszono, że w więzieniu nie będzie miała życia.

Co o całym zajściu sądzą psychologowie?

– Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć, co skłania ludzi do tak drastycznych czynów – powiedział jeden z białostockich psychologów w rozmowie ze mną. -Możliwe, że dziewczyna przeżyła niezwykle intensywny szok poporodowy. Myślę, że powinna zostać przebadana przez psychiatrę.

Karol Wasilewski (Misiek)

4 komentarze do “Makabra w Zybłutowie. Internauci „żądają sprawiedliwości””

  1. marta napisał(a):

    To nie kobieta tylko bestia sama mam synka 8 miesięcznego i nie potrafię zrozumiem takich kobiet przecież to żywa istota!!!dziewczyny jak nie chcecie mieć dzieci to wystarczy prezerwatywa lub sex przerywany a zabójstwo to nie wyjście!!!mój mąż twierdzi,że chętnie ją by za wziął za nogi jak ona to niemowlę i trzasną nią o mur!taką samą śmiercią powinna zginąć a nie żeby całe społeczeństwo teraz ją hodowało i pasło w wiezieniu…Dzieci nie są niczemu winne,że ich matki rozkładają nogi!

  2. Okienko napisał(a):

    Jezeli potépiacie té dziewczyné, to musicie potépic równiez ojca tego noworodka. W ciázé sama nie zaszla, prawda? On jest tak samo odpowiedzialny za té tragedie, jak ona. Wiéc jak on sie nazywa, gdzie mieszka?

  3. rolex gmt replica napisał(a):

    Życie Warszawy napisało niedawno o 33-letniej Beacie S., która zadała trzy ciosy nożem swojemu dziecku.