platforma blogowa portalu Gazeta Współczesna

Biedronka, ach Biedronka

Takiego prezentu chyba żaden przedsiębiorca w Polsce nigdy nie mógłby się spodziewać. Najpierw były premier, później pani profesor, a jeszcze później premier. Cała trójka w dwa dni urządziła kampanię reklamową Biedronce.

Wczoraj Jarosław Kaczyński wybrał się do jednej z warszawskich sklepów by zrobić zakupy. Po oddaniu się tej czynności urządził konferencję prasową, na której stwierdził – Oczywiście moglibyśmy iść do Biedronki, ale Biedronka, to jest jednak sklep dla najbiedniejszych. W wieczornym programie Moniki Olejnik, prof. Jadwiga Staniszkis skrytykowała za te słowa prezesa PiS i stwierdziła, że ona w Biedronce kupuje. Dziś Donald Tusk również stwierdził, że w Biedronce kupuje i jego znajomi też. Takiej reklamy tylko pozazdrościć. Szefowie innych dyskontów: Tesco czy Lidla mogą zapłakać, że o nich nikt nie wspomniał.

Swoją drogą ciekawe na jakiej podstawie prezes Kaczyński wysnuł teorię, że Biedronka jest dla najbiedniejszych. Ja sądzę, że to kompletna bzdura. Każdy dyskont jest dla ludzi, którzy nie chcą przepłacać. Tajemnicą poliszynela jest przecież fakt, że i w drogich delikatesach i w tanich dyskontach większość towaru dostarcza ten sam producent. Dyskonty mogą jednak pozwolić sobie na niższe ceny, bo zamawiają wszystko w większych ilościach, po za tym mają ubogi wystrój, przez co kosztu powstania sklepu nie muszą wliczać do sprzedaży. W dyskontach nie zapłacimy także kartą, więc i szefowie tanich sklepów nie płacą bankom. Oszczędności są widoczne gołym okiem.

Dyskonty będą nadal dla najbiedniejszych w oczach wielu Polaków, nie tylko polityków. Do tego czasu, aż przestaniemy oceniać coś na podstawie stereotypu. Zapraszam do dyskusji na ten temat.

Kamil Gopaniuk (Tosiek)

14 komentarzy do “Biedronka, ach Biedronka”

 1. warsawa napisał(a):

  A ja mam na koncie ponad 300 tysięcy i robię zakupy w Biedronce, mam najbliżej ten dyskont.Czy to zle,mam tam kilka swoich ulubionych rzeczy.

 2. pan phemieh napisał(a):

  http://demotywatory.pl/2879311/Zakupy-w-Biedronce

 3. wrrry napisał(a):

  w Bidnorące są często inna gramatura np.Coca Cola wszędzie 2l a w Bidnorące 1,75l to i cena niższa.Ot taka Biedronka

 4. efka napisał(a):

  w czym problem, robię zakupy tam, gdzie można kupić to, czego potrzebuję i co mi odpowiada, nieważne czy to Biedronka czy Lidl

 5. ikso napisał(a):

  idę zrobić zakupy w Biedronce bo jestem z tych najbiedniejszych!

 6. mw napisał(a):

  biedronka jest ok, cola 1,5l w bardzo dobrej cenie, dodatkowo można znaleźć dużo innych produktów w dobrej cenie, no i te magiczne promocje 🙂 Biedronka coraz częściej jest odwiedzana przeze mnie jak i moich znajomych- dużo im dała promocja i reklamy telewizyjne, dzięki którym stała się marką ciekawą i na czasie, a pożegnała się ze skojarzeniem marki obciachowej 🙂

 7. zUotko napisał(a):

  ‚Najpierw były premier, później pani profesor, a jeszcze później premier. Cała trójka w dwa dni urządziła kampanię reklamową Biedronce.’ To premier występuje w dwóch różnych osobach? Ciekawe.

 8. Tosiek napisał(a):

  zUotko o co Ci chodzi?

 9. pan phemieh napisał(a):

  zUtko nie rozumie, że phemiehem mógł być wcześniej premier 😉

 10. Mateusz Kuczyński napisał(a):

  I o. http://www.facebook.com/photo.php?fbid=193715300666989&set=o.372980624916&theater

 11. BIZNET-pomagamy zarabiać napisał(a):

  W Biedronce kostka smalcu 1,29 w Lidlu 0,85. Konserwy rybne od 3pln w Biedronce w Lidlu większy wybór już od 1,49. A z resztą nie myślcie jak zaoszczędzić tylko JAK ZAROBIĆ

 12. niunia napisał(a):

  bieda jest cool