platforma blogowa portalu Gazeta Współczesna

Endless Summer w PZPN

Witam po małej przerwie… Piosenka, która zrobiła furorę podczas Euro 2012 nie pojawiła się chyba przypadkiem. Oceana – Endless Summer jest miła dla ucha, przyjemna i dobrze się kojarzy. Myślę, że ma też ukryty podtekst. Sami zobaczcie poczatek tekstu:

O o o o o
O o o o o
Taaak
Taaak
Niekończące się lato…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5EVhiBGvVFc[/youtube]

No właśnie. Ostatnie zdanie w kontekście dzisiejszej informacji, o tym kto zamierza dalej rządzić PZPN-em, jak najbardziej zdradza drugą stronę medalu tej piosenki. Oczywiście to teorie spiskowe, od których w naszym kraju gęsto.

Niestety, prezes Grzegorz Lato raczej nie stoi za Endless Summer. Dlaczego więc w polskiej piłce nożnej mamy mieć niekończące się Lato? Bo jak ktoś zarabia gigantyczne pieniądze, to dlaczego ma zawiesić buty na kołku? Wedle starego porzekadła. Jak dają to bierz, jak biją to uciekaj. Prezes Lato nie musi się obawiać bicia, bo politycy mogą co najwyżej ubić muchę. Nie mylić z piękną panią minister.

Dlatego prezes Lato może już zacząć świętować i zaśpiewać…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vVQzYpaqdM0[/youtube]

Także drodzy Państwo. Degrengolada polskiej piłki nożnej będzie trwała nadal. Jesteśmy już od dawna na poziomie stu metrów pod dnem i mułem, a zanurzamy się jeszcze głębiej choć to teoretycznie niemożliwe. Rozwiązanie jest tylko jedno – społeczne porozumienie.

Powinna powstać nowa organizacja na wzór PZPN. Gdyby przystąpiły do niej wszystkie drużyny ekstraklasy i pierwszej ligi, a właściciel prawo autorskich do transmisji również porozumiał się z nową organizacją, to PZPN zostałby na lodzie z poparciem UEFA. Cóż jednak z tego poparcia, kiedy nie byłoby komu grać. W końcu UEFA musiałoby się przełamać, bo wiadomo, że Platini & Spółka pójdą za pieniędzmi.

Nie wierzę jednak, że takie porozumienie kiedyś mogłoby dojść do skutku. Dlatego mogę Wam tylko zadedykować to:

Kamil Gopaniuk (Tosiek)

5 komentarzy do “Endless Summer w PZPN”

 1. mightystudents napisał(a):

  To jest tak wielka nadzieja przeżycie zobaczyć i przeczytać więcej esej tutaj. Nie mogę się doczekać na następny post. Przy okazji, zdjęcie wygląda tak oszałamiające.

 2. essays napisał(a):

  Jestem bardzo zadowolony, aby ją przeczytać i jest w stanie podzielić się moimi przemyśleniami na jej temat. Chcę skorzystać z tej okazji, by powiedzieć, że ja naprawdę kocham ten blog. Jest to niesamowite źródło informacji dla mojej pracy. Dziękuję bardzo:.-X

 3. Recommended Site napisał(a):

  That is very kind of you to write this share for us, thanks a lot

 4. rolex submariner replica napisał(a):

  Director Rob Marshall is set to helm the production from a script by Terry Rossio and Ted Elliott. Confirmed stars are Johnny Depp, Geoffrey Rush, Penelope Cruz and Ian McShane. Casting is still underway and production is set to begin in June.